Segata

Sega Saturn, shiro!
reakcja phishera na białego Saturna

obrazek
Segata
Właściwości: Zastrasza osoby niegrające na Saturnie
Stopień rewolowania: 0
Oznaczenia: Niezwiązana

Segata to niegotowa samotnie działająca postać, której celem jest zastraszenie wszystkich żywych graczy (niegrających na Saturnie) i jednoczesne posiadanie posążka.

Działania i inne cechy szczególne

Segata co noc (włącznie z zerową) wybiera kolejno osoby, które straszy. Osoba ta, jeśli nie ma posążka, może się zdecydować, czy będzie współpracować z Segatą, czy też nie. Wybrana osoba posiadająca jakikolwiek posążek musi współpracować z Segatą.

Przyjęcie warunków współpracy z Segatą kończy się różnymi niedogodnościami. Przede wszystkim, gracz musi grać na Saturnie, co przybliża zwycięstwo Segaty. Poza tym gracz współpracujący z Segatą jest przez niego zaszantażowany. Jakby tego było mało, gracz musi "przekazywać" Segacie informację, gdzie jest jakiś posążek, jeżeli o tym wie z całą pewnością.

Z drugiej strony nieprzyjęcie współpracy również nie należy do szczególnie kuszących, bo jeśli gracz nie jest jakkolwiek chroniony, zostaje natychmiast zabity przez Segatę jednocześnie z kimś innym. Segata ze względu na honorowość nie może w ten sposób zabić kogoś, z kim współpracuje.

Na początku gry Segata straszy co noc jedną osobę; za każde dwie skaptowane straszy ich o jedną więcej.

Jeżeli Segata na skutek kaptowania zna położenie jakiegoś posążka, może go ukraść.

Segata posiadający posążek (także na skutek podwójnego zabójstwa) może zahipnotyzować jakiegoś gracza, oddając mu go. Zahipnotyzowany gracz nie poznaje Segaty, zaczyna grać na Saturnie i zostaje Segacie ujawniony. Segata może albo ujawnić jego postać wszystkim innym graczom, albo zażądać, aby wybrał on osobę, która zacznie grać na Saturnie, jeśli jeszcze nie grała.

Fabuła

Segata Sanshiro - Odnalazłszy pod koniec życia miasteczko, którego 80% mieszkańców gra na Saturnie, chce stworzyć nową, wspaniałą utopię, w której na Saturnie będą grali wszyscy! Połączeni wspólną pasją mieszkańcy zapomną o różnych przyziemnych troskach, takich jak na przykład ten krążący po mieście posążek. Jednak na razie nie wszyscy tego chcą…

Warianty i ciekawostki

Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.