Sabotażysta

- Kogo wilkołaki chcą uzdrowić? Dobrze, wilkołaki się naradziły i jeden z nich uwolnił się od przekleństwa likantropii… a raczej uwolniłby się, promieniowanie posążka już zaczynało oczyszczać jego ciało, kiedy poślizgnął się stojąc w miejscu i posążek wypadł mu z rąk wpadając wprost do najbliższej studzienki. Wilkołacy klnąc przeraźliwie resztę nocy muszą spędzić na wydobywaniu posążka i oczyszczania go z brudu.
z dialogów Mannitou

obrazek
Sabotażysta
Frakcja: Bandyci
Właściwości: Zapobiega działaniom wyznaczonej osoby/frakcji.
Stopień rewolowania: 0
Oznaczenia:

Sabotażysta należy do bandytów.

Działania i inne cechy szczególne

Sabotażysta może każdej nocy (tajnie) wyznaczyć osobę, którą będzie sabotował. Jeżeli osoba sabotowana zdecyduje się w nocy użyć swojej specjalnej zdolności, dowiaduje się, że jest sabotowana, fakt ten jest jawnie ogłaszany i umiejętność nie zostaje użyta, lecz zużyta, tj. sabotowana próba wykonania akcji liczy się jak zwykłe wykonanie akcji. Sabotażysta nie może ponownie sabotować osoby sabotowanej przez ostatnie SH nocy.

Na przykład Sabotażysta sabotuje (nie mówiąc tego nikomu) Janka. Janek jest Zieloną Macką. Podczas tury ufoli, Janek decyduje się zabić Kasię. Jednakże Mannitou ogłasza, że Zielona Macka była sabotowana i próba uśmiercenia osoby jej nie wyszła (więcej prób mieć nie będzie, chyba że inne reguły stanowią inaczej).

Fabuła

Sabotażysta - Zanim zajął się swoim obecnym zawodem, pracował w szpitalu. Psuł tam wszystko, kroplówki, jedzenie, atmosferę, powietrze, krew innym ludziom (nawet zimną), podłogi, schody, windy, dzieci, lekarzy itp. Jego pobyt tam nie trwał zbyt długo, został zwolniony z pracy. Smutny i żądny zemsty Sabotażysta postanowił robić to, co wychodzi mu najlepiej, czyli psucie. Dołączył do herszta, bo tylko on był w stanie zapłacić za koszt jego mistrzowskich usług…

Warianty i ciekawostki

  • Sabotażysta może pokazywać, kogo będzie sabotował przyszłej nocy (razem z zerową nocą) - do jego następnej aktywacji, co pozwala uniemożliwić działalność również osobom przed nim w sekwencji.
  • Jeżeli Sabotażysta natrafi na osobę chwilowo najwyższą rangą we frakcji tejże osoby, to działalność grupowa całego zespołu zostaje zablokowana.
  • Sporna jest sabotowalność postaci działających za dnia. Teorytycznie można by wprowadzić sabotowalność np lekarza, ale trudno byłoby uzasadnić to fabularnie. Popsute narzędzia, ukradziona nitka chirurgiczna do zszywania…
  • Wilkołacki motyw Hamciu-hamciu nie podlega sabotowaniu, podlegają okradanie, gryzienie i leczenie
  • Gdy Sabotażysta nie chce nikogo sabotować, powinien użyć tej akcji na samym sobie
  • Dla słabszego wariantu: wtedy gdy to możliwe (np. dla szamanki, ale nie dla szeryfa) Mannitou nie ogłasza sabotażu jawnie, lecz przekazuje tę informację podejmującemu akcję umówionym znakiem: może to być wygięcie się w literę S albo standardowe skrzyżowanie rąk przed sobą w X
Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.