Pianista

-Ginie Bartek, który był… pianistą! Bartek, wskaż, kogo chcesz zabić, i pamiętaj, że twoja następna śmierć będzie definitywna! Bartek pianinuje Krystofera, który był… saksofonistą. Brakuje nam chyba tylko śpiewaczki…
-O słodka tajemnico życia, nareszcie cię odkryłam!
-No dobra, dorzućcie jeszcze perkusję.

z dialogów Mannitou

obrazek
Pianista
Frakcja: Miasto
Właściwości: Przy pierwszej próbie zabicia go zabija kogoś innego i żyje dalej
Stopień rewolowania: 0
Oznaczenia: Dla dużej grupy Psuje metagrę Do kminienia Mocna

Pianista to postać należąca do miasta.

Działania i inne cechy szczególne

W pierwszym momencie, w którym pianista zginąłby i odkrywa się jego kartę, zrzuca pianino na dowolnie wybraną osobę (zabija ją) i żyje dalej do kolejnej, tym razej normalnej śmierci. Jeżeli pianista zginąłby w nocy, wie, kto był obudzony w czasie jego zabójstwa.

Należy zauważyć, że dotyczy to tylko sytuacji, w których każda inna postać zostałaby zabita. Na przykład, jeżeli pianista jest chroniony przez ochroniarza, to w razie zaatakowania pianisty nie budzi się on ani niczego nie zabija.

Fabuła

Pianista - Gdy w pomieszczeniu rady stoi pianino na kółkach, wyniesiona z baru wiedza o położeniu dźwigni zwalniającej blokadę może okazać się… przydatna.

Warianty i ciekawostki

Pianista był na początku humorystyczną postacią dysponującą mocą odbijania fortepianów Mannitou - zmieniania ich celów. Najczęstszym efektem dołączenia postaci w tej formie było notoryczne łamanie reguł przez miastowych.

Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.