Gnijące Bagnum

Bagnum? BAGNUM?… a, już wiem, o co chodzi. O lody, prawda?
z dialogów Mannitou

obrazek
Gnijące Bagnum
Tajny? Nie
Opis: Ludzie tłuką się o Bagnum
Oznaczenia: Klasa II Zdarzenie punktowe

Gnijące Bagnum to zdarzenie klasy drugiej.

Dokładny opis działania

Faza pojedynków zostaje zastąpiona fazą bagna. Faza bagna składa się z dwóch części.

W części pierwszej gracze na komendę czasową (1-2-3) mogą pokazać:

  • stop: jeśli 6 rąk wskaże takiego gracza, ginie;
  • wskazanie innych graczy, innego lub tego samego każdą ręką: jeśli 4 ręce wskażą takiego gracza, ginie;
  • wskazanie siebie: jeśli 3 ręce wskażą takiego gracza, ginie, w przeciwnym razie przechodzi do drugiej części zdarzenia.

W części drugiej żywi gracze, którzy wskazali na siebie, dokonują eliminacji, dopóki nie zostanie tylko jeden. Gracze mogą w dowolnej chwili:

  • ustąpić.
  • wyzwać drugiego na pojedynek, przy czym odrzucenie go jest równoznaczne z ustąpieniem. Jeżeli gracz wygra przewagą mniej niż 3 głosów, ustępuje mimo wygranej. Liczba pojedynków jest nieograniczona.

Gracz, który wygra fazę drugą, otrzymuje Bagnum .4444. Bangum nie można ukraść, ale zostaje przejęte przez zabijającego po śmierci posiadacza. Bagnum może zostać użyte raz w ciągu gry na początku nocy do zabicia kogokolwiek (przy czym zabija wilkołaki jednym strzałem) ze zniszczeniem ciała bądź zabicia osoby wyzywającej posiadacza na pojedynek.

Fabuła

Legenda głosi, że na bagnach otaczających północną dzielnicę miasteczka w latach zeszłych ukrywał się Indianin imieniem Dymiące Bagnum, czatujący na żołnierzy, bandytów i szamanów, których eliminował przy użyciu niezawodnego Bagnum .4444. W związku z tym podaniem ustanowiono święto, wedle którego w pierwszy wiosenny trzeci dzień miesiąca rada wraz z resztą miasteczka łazi sobie po bagnach i szuka zaginionej broni.

Warianty i ciekawostki

Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.