Opój

- Kogo opój spija tym razem? Czy opój jest pewien? Nooooo dobra, to pierwsza, hep, partia, więc możemy się zabawić. Opój upił Manitou! Szykuuujcie się na deszcz fortepianów! HEP!
z dialogów Mannitou

obrazek
Opój
Frakcja: Miasto
Stopień rewolowania: 0
Streszczenie właściwości: Dwukrotnie blokuje nocne działania osoby
Oznaczenia: Dla dużej frakcji Do kminienia

Opój to postać należąca do miasta.

Działania i inne cechy szczególne

Dwa razy w ciągu gry, nocą, opój spija jawnie wybraną osobę. Osoba spita nie budzi się danej nocy, ale może zostać zabita, okradziona itp. - innymi słowy, wszystkie interakcje, które nie wymagają jej obudzenia, działają normalnie.

Fabuła

Opój - Żżżżżeee cco prrroszzzzzęęęę?! Jjjjaaaaaaaaaakiii tam z nieeego opój! Luuubiii koooleeeś piwko, się wieeee, ale to taaaakiiii dobryyyyyy środek, hep, nasennyyyy… Wieeeem cooooś oooo tyyyym….. A mmmoooożeee nieeee?

Warianty i ciekawostki

SK3 precyzuje, co autorzy popierają, że spitej osobie nie można przekazać posążka ani zabrać go w ramach przekazywania bez użycia jawnej kradzieży/zabójstwa itp. W środowiskach używających K12 podejście do frakcyjnych przesunięć posążka bywa bardziej liberalne.

Punktem spornym wielu graczy jest zalecane postępowanie Mannitou w sytuacji, w której upity gracz był ostatnim członkiem frakcji drużynowej z obowiązkowymi działaniami nocnymi. Większość popiera wariant, w którym zostaje ujawnione, że frakcja ta jest nieaktywna; istnieją jednak popierający obudzenie w tej sytuacji upitego czy nawet losowe wybory Mannitou.

W partiach dla małej ilości osób opój bywa łączony z sędzią i burmistrzem tworząc odpowiednio pijanego sędzię i/lub pijanego burmistrza.

Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.