Burmistrz

- Krystofer, ty durniu! Skoro jesteś burmistrzem, dlaczego nie uratowałeś się przed powieszeniem?!
- Bo spieszy mi się na obiad dla wegetarian, panowie. Na tych regułach nie mogłem inaczej popełnić samobójstwa.
- W każdym razie, drodzy gracze, koniec partii. Krystofer miał podłożony posążek.
- To jakim cudem, Mannitou, nie wykryto go przy przeszukaniu?
- Bez komentarza.

z dialogów Mannitou

obrazek
Burmistrz
Frakcja: Miasto
Stopień rewolowania: 0
Streszczenie właściwości: Blokuje wieszanie przez ujawnienie się
Oznaczenia: Dyskusyjna

Burmistrz to postać należąca do miasta.

Działania i inne cechy szczególne

Burmistrz może tuż przed powieszeniem skazanego ujawnić się i w ten sposób ocalić go przed śmiercią. Jeżeli burmistrz jest jawny (na skutek ujawnienia bądź z inego powodu), ma decydujący głos w razie patów w głosowaniu.

Fabuła

Burmistrz - niekwestionowany posiadacz prawa łaski w wypadku publicznych egzekucji, ponieważ to on za nie płaci i może najzwyczajniej w świecie nie dać katu powroza. Jak wtedy wieszać? Na krawacie? Cóż, W Bumbum City ciężko dorwać krawat.

Warianty i ciekawostki

W K12 burmistrz może ujawnić się, kiedy mu się podoba.

W SK3 moc burmistrza nie jest ujawnieniem, ale musi się ujawnić, żeby jej użyć - czyli ujawniony w inny sposób burmistrz może mimo wszystko jednokrotnie zablokować wieszanie. Dodatkowo próba powieszenia nieujawnionego Burmistrza powoduje jego automatyczne ułaskawienie bez zużycia mocy, jednak ujawniony w ten sposób burmistrz nie może się ułaskawić ponownie.

Ciekawym wariantem jest pijany burmistrz, łączący właściwości burmistrza i opoja. Jeżeli występuje on razem z pijanym sędzią, zaleca się zezwolenie na tylko jedno upicie przez burmistrza.

Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.