Sędzia

- Drogi sędzio, ocal mnie natychmiast przed tym wstrętnym złym rewolem! Co ty najlepszego wyrabiasz! Przez ciebie giną najlepsi obywatele miasta!
- Koniec czasu, Bartek. Sędzia nie zgłosił się. Odsłoń kartę.
- SĘDZIA - JEST - KRETYNEM!
- O, Bartek, 10 kier. Wiesz może, co oznacza ta karta?
- …

z dialogów Mannitou

obrazek
Sędzia
Frakcja: Miasto
Stopień rewolowania: 0
Streszczenie właściwości: Jednorazowo zmienia wynik pojedynku
Oznaczenia:

Sędzia to postać należąca do miasta miasta.

Działania i inne cechy szczególne

Po ogłoszeniu wyniku pojedynku, tuż przed śmiercią przegrywającego, sędzia może się ujawnić i zmienić go na śmierć jednego z graczy (zazwyczaj przegrywającego pojedynek).

Fabuła

Sędzia - Jego autorytet jest w stanie przeciągnąć w którąś stronę serca tłumu podczas pojedynku - a z odpowiednio dużym tłumem przegra nawet rewolwerowiec.

Warianty i ciekawostki

Okazjonalnie spotyka się regułę, że sędzia nie może zmienić wyniku pojedynku na swoją bezpośrednią korzyść. Jest ona niemal uniwersalnie odrzucana przez większe ciała graczy i kodyfikatorów reguł, włącznie z autorami.

Akceptowanym nawet przez oficjalne księgi wariantem tej postaci jest pijany sędzia, który łączy właściwości opoja i sędziego. Jeżeli pijany sędzia występuje razem z pijanym burmistrzem, najczęściej może upijać tylko raz.

Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.