Szamanka

- Na skutek otrucia ginie… szaman?! Albo mamy w mieście problemy socjalno-społeczne, albo, hep, coś pobabrałem w dokumentacji…
z dialogów pijanego Mannitou

obrazek
Szamanka
Frakcja: Indianie
Właściwości: Raz otruwa jakąś osobę
Stopień rewolowania: 0
Oznaczenia: Niemal obowiązkowa

Szamanka, okazjonalnie zwana Przegiętą Chochlą albo Zatrutym Kubłem, to postać z plemienia Indian.

Działania i inne cechy szczególne

Szamanka może raz w ciągu gry otruć wybraną osobę. Osoba otruta ginie tuż przed głosowaniem na osoby przeszukiwane. Jeżeli osoba otruta miała w chwili śmierci posążek, grę wygrywa miasto.

Fabuła

Szamanka - Tak, żona szamana, aczkolwiek specjalizuje się w homeopatii, kalafiorowej i wyśmienitej pizzy indiańskiej o aromacie migdałów. Ma się kucharkę, co nie?.. Może zresztą nie. Podobno wszyscy Indianie mają uczulenie na migdały.

Warianty i ciekawostki

  • Umiejętność szamanki należy do tych wyjątkowo często bezznaczeniowych w razie użycia w późnej fazie gry, jako że istnieje wysokie prawdopodobieństwo śmierci otrutego na skutek pojedynków czy działań frakcji dodatkowych.
  • W K1 i K2 moment śmierci otrutej osoby jest pozostawiony uznaniu Mannitou, z zastrzeżeniem, że powinien to być moment pomiędzy świtem a głosowaniem na przeszukanie.
Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.