Dziwka

Na Mannitou, tym wyborem wcale mnie nie zadziwiłaś. Noc się szybko nie kończy, może wykonasz swoją robotę jeszcze raz?
z dialogów Mannitou

obrazek
Dziwka
Frakcja: Miasto
Stopień rewolowania: 0
Streszczenie właściwości: Zadziwia klienta zerowej nocy skutkując wzajemnym zapoznaniem
Oznaczenia: Niemal obowiązkowa Dyskusyjna

Dziwka czasem określana mianami kurtyzany, prostytutki, k$#&y lub panny lekkich obyczajów (P.L.O.), to kluczowa dla gry postać należąca do miasta.

Działania i inne cechy szczególne

Dziwka zerowej nocy wybiera klienta, którego postać poznaje. Z drugiej strony klient zostaje obudzony i poznaje dziwkę. Proces ten jest określany często mianem zadziwiania.

Fabuła

Dziwka - może jej działalność nie należy do najbardziej cieszących pastora i lekarza (chociaż podobno za każdym razem zadziwia klienta), ale za to należy do tych nielicznych opodatkowanych. Możliwość spokojnego przeszukania ubrań po… usłudze stawia ją w pewnym stopniu na pozycji uprzywilejowanej, ale z drugiej strony jest niestety łatwo rozpoznawana przez każdego usługobiorcę.

Warianty i ciekawostki

  • Okazjonalnie spotykana jest zasada, że dziwka może ponownie wybrać klienta, jeśli trafiła na innego członka miasta. Reguła ta jest wysoce niezalecana.
  • Dżigolo jest nieortodoksyjną postacią działającą identycznie jak dziwka, tyle że po prostu oddzielną, przeznaczoną do gry dla wielu graczy.
  • Burdel to mikromodyfikacja będąca bardziej skomplikowaną wersją wieloosobowej dziwki.
Contents by authors of the site available under GNU FDL 1.2 or CCPL 3.0 BY. Authors reserve the right to use the contents commercially.